5 důvodů, proč si najmout personální agenturu

14. 2. 2018

5 důvodů proč si najmout personální agenturu KRC TEAMObecně se ví, že 70 % hodnoty každé firmy tvoří lidé.  Za hledáním zaměstnanců jsou velké peníze, ale i zisk nebo ztráta firmy.

Ovšem hledání a výběr zaměstnanců není snadným úkolem. Nalezení vhodného zaměstnance je mimořádně obtížné, pracné a časově náročné. Proto je v naprosté většině případů pro společnosti výhodné obrátit se na profesionály.

Naše personálně-vzdělávací agentura KRC TEAM je specializovaná na hledání zaměstnanců (recruitment), personální poradenstvívzdělávání.

Její výhodou jsou vzdělaní a zkušení psychologové řešící individuální schopnosti každého uchazeče a selektující případné uchazeče na uvolněné pozice u zaměstnavatelů. Rukami našich personalistů projdou týdně desítky uchazečů o práci a měsíčně mají jednotky (od jedné do deseti) úspěšných umístění do společností hledajících zaměstnance. To jsou obrovské zkušenosti, které nikdy nemůže získat personalista sedící v jedné, byť velké společnosti.

V čem vám tedy naše personální agentura ušetří čas a peníze?

1. Vytvoření inzerátu

Znění pracovního inzerátu je stěžejní pro nalezení vhodného kandidáta na volné pracovní místo. Přesto v naprosté většině inzerátů jsou chyby, které jsou pro nalezení vhodného zaměstnance fatální. Z našich zkušeností jde o téměř 85 % všech pracovních inzerátů, které jsou zadány špatně, a tudíž vygenerují špatný výběr zaměstnance. Zaměstnance, který sice perfektně splní podmínky inzerátu, ale pro danou práci se nehodí. S naší personální agenturou se těmto zklamáním a vysokým finančním ztrátám vyhnete.

2. Výrazně nižší náklady na přístupy do databází

Každý přístup do databáze inzerátů se zaměstnanci něco stojí. Personální agentura má tyto přístupy placené, ale díky úsporám z rozsahu jsou její náklady na přístup mnohem menší, než jsou náklady společnosti, která zveřejňuje pozici jen občas.

3. Větší záběr pracovního trhu

Naše personální agentura si platí přístup do několika databází a má i vlastní databázi uchazečů. Její zdroje pro hledání lidí jsou tak větší, než u samostatně hledající společnosti. A širší trh umožní rychlejší nalezení vhodného kandidáta.

4. Hledání vhodných kandidátů

Celý náborový cyklus za vás udělá naše personální agentura. Vypíšeme inzerát (správně), vložíme ho na svoje stránky a vhodné portály, případně ho nasdílíme na sociální sítě. Předvybereme uchazeče o práci a provedeme s nimi první pohovor. K vám do firmy se tak dostanou jen vybraní kandidáti, kteří prošli pohovorem u recruitera nebo celým assessment centrem. Výběr ze tří či čtyř vhodných kandidátů je pak pro vás již snadný. Navíc se zárukou, že vybraní kandidáti se na pozici opravdu hodí, protože prošli rukama zkušených psychologů.

5. Násobení našich zkušeností vám uspoří peníze

Multiplikační efekt zkušeností (násobení zkušeností) se výrazně projevuje u psychologů s klinickou praxí. Naši psychologové, kteří se denně probírají desítkami životopisů, poznají velmi snadno kvalitní životopis a životopis jen „vytvořený“ podle nějakého vzoru. Také mají denně několik jednání s uchazeči a dokáží velmi přesně odhadnout nepravdivé příběhy od skutečně zkušených a vhodných kandidátů. Tyto zkušenosti vám nabízíme. Naše zkušenosti vám ušetří zklamání a velké finanční výdaje s opakovaným hledáním vhodných zaměstnanců na uvolněné pozice. Svěřte se do rukou profesionálů.

Váš KRC TEAM

Osobnostní diagnostika Bridge Personality

Reference