3 tajemství, jak si udržet dobré zaměstnance

2. 5. 2018

3 tajemství, jak si udržet dobré zaměstnance, KRC TEAMUdržet si dobré zaměstnance je klíčové pro každou společnost. Zvláště nyní v době nízké nezaměstnanosti mají zaměstnanci tendenci k vyšší fluktuaci a útěku za lepším. O výměně práce uvažuje až 60 % zaměstnanců v ČR, aktivně si hledá práci 3 až 5 % stálých zaměstnanců. Mohou to být i vaši klíčoví zaměstnanci.

Co máte dělat? Jak si je můžete udržet?

Obvyklé povídky neznalých „personalistů“ a „odborníků“ vám budou omílat písničku o tom, že jen na mzdě nezáleží, že je třeba zaměstnance motivovat i jinak, mluvit se zaměstnanci, dávat jim nepeněžní bonusy, team buildingy, nesmyslně oblíbené stravenky, a nedej bože dokonce jízdní kola jako nástupní bonusy.

Nic z toho není pravda. Pravda je strašně jednoduchá. Souvisí s myslí člověka – muže a ženy. Jejich motivace jsou zcela jasné.

Mzda, mzda a zase mzda

První, hlavní a jedinou motivací zaměstnance je plat. A to u muže i u ženy. Plat vždy odpovídající subjektivně vnímané potřebě peněz. Sebevědomý člověk bude chtít více než submisivní typ. Muž více než žena. Emočně inteligentní jedinec méně než hlupák.

Proč tomu ale tak je? Proč a jak nedávat na platu více než ostatní společnosti na trhu, a přitom držet šťastné, spokojené a motivované zaměstnance? Na to vše vám odpovíme na seminářích v KRC Team. A nejen to. Naučíme vás rozeznat, s jakým platem budou vaši zaměstnanci spokojení, a to i přes to, že to bude plat na trhu podprůměrný!

Mediace mezi zaměstnanci navzájem

Mediace nejen ve smyslu řešení sporů a lepší komunikace, ale hlavně ve smyslu hledání společenství a pocitu bezpečí. Naučíme vás, jak komunikovat se zaměstnanci, jak je vést, aniž by věděli, že je vedete, jak zvýšit jejich efektivitu zcela přirozeně a bez nátlaku (prémie, bonusy, malusy). Komunikovat vás naučíme s každým jedincem zvlášť, naučíme vás, jak je motivovat, aniž by vás to stálo velké počáteční náklady.

Nalezení pólů růstu

To, co potřebujete, nejsou prázdná slova špatných personalistů. Potřebujete nalézt póly růstu, nebo chcete-li, nosné zaměstnance. Paretovo pravidlo 80/20 říká, že 80 % produktu společnosti tvoří 20 % zaměstnanců. Je zcela pravdivé. Vy je musíte nalézt. Nejsou to ti, kteří si přisvojí práci jiných, což je zejména v korporátních prostředích více než časté. Jsou to ti, kteří opravdu pracují, přináší myšlenky, nové projekty. Velmi často jsou takoví lidé zašlapáni do země. My vás naučíme, jak je naleznete, jak je namotivujete, jak jim umožníte snít jejich sny, a přitom na tom všichni vyděláte. Nebudeme vám lhát, není to snadné. Ale dá se to naučit. Pojďte do toho s KRC Team a poznáte změnu.

Váš KRC TEAM

Tréninky/semináře v KRC TEAM

Další článek na našem webu: Práce z domova

Reference